Vijūnėlės parkas Druskininkuose

Druskininkų miestas yra vienas iš populiariausių ir labiausiai lankytinų kurortų Lietuvoje, taip yra ne tik dėl puikių SPA procedūrų, viešbučių ir sanatorijų, bet ir dėl nuostabios ir unikalios gamtos. Sūriausias Lietuvos kurorto vietiniai ir užsienio svečiai mėgaujasi poilsiu viešbučiuose ar sanatorijose, ilgais pasivaikščiojimais ir nuostabiais peizažais. Druskininkai pasižymi nuostabiu Vijūnėlės parku, apie kurį šiame straipsnyje papasakosime plačiau.

Šiame, pietiniame Druskininkų krašte įkurtame Vijūnėlės parke galima rasti viską kas domina poilsiautojus. Beveik puse viso parko ploto užima tvenkinys su smėlėtu paplūdimiu, dušais, tinklinio aikštele ir kavine. Jei galvojate, kad šis parkas yra geras pasirinkimas tik vasaros metu, tai klystate. Ši vieta yra labai mėgstama rudenį ir pavasarį, kadangi čia yra geriausi maršrutai skirti pasivaikščiojimams ir vaikų žaidimams.

Zenono Slinskio Nuotrauka

Vijūnėlės parke yra vienas labiausiai fotografuojamas objektas Druskininkuose, tai skulptūra vaizduojanti du kaktomis susirėmusius avinus. Tai yra tarsi šio parko simbolis. Jei atkreipsite dėmesį, pamatysite smagų dalyką, kad poilsiautojau taip pat suglaudžia galvas tarsi avinai ir fotografuojasi šalia skulptūros.

Dviračių ir pėsčiųjų takų ilgis parke siekia apie 4,5 km, jie jungiasi su Druskonio ežerą supančiu taku. Vijūnėlės parkas sulaukia daugiausiai dėmesio pavasario šventėje „Tu ateik į pasimatymą“, tuo metu gamta stebina nuostabiais vaizdais – žydinčiomis sakuromis ir šimtais tūkstančiu narcizų žiedų.

Įdomus faktas yra apie Vyjūnėlės upelio pavadinimą yra tas, kad tokio žodžio kaip Vyjunėlė apskritai net nėra, yra tik Vijūnas ar Vyjūnėlis. Dėl to kaltas vietinių gyventojų polinkis iškreipti vietovardžius. Apie Vijūnėlį, jaunuolį iš kitos šalies, pasakojamos net kelios legendos. Jis per klaidą įsimylėjo dvi labai panašias seseris, Druskio Jono dukteris, kadangi negalėjo jų atskirti. Visgi labiau traukė gražuolė jaunėlė, o tai tėvui nepatiko. Jis uždraudė įsimylėjėliams matytis, jaunuolis išvyko, o mergelė galbūt nuskendo toje vietoje, kur šiandien yra Meilės sala, arba, pasak kitų legendų, iki šiol vardu šaukia mylimąjį. Jos tėvo Druskio Jono namai pavadinti Druskoniu.

Taigi, kai kitą kartą lankysitės Druskininkuose, nepraleiskite progos aplankyti šį nuostabų parką, kuris lankytojus žavi visais metų laikais.