Orai Druskininkuose

Druskininkai – tai kurortinis miestas įsikūręs šalies pietuose, dešiniajame Nemuno upės krante. Aukščiausia kurorto vieta – K. Dineikos parkas, o žemiausia – Nemuno krantas.

Orai Druskininkuose

Druskininkai – visus metus veikiantis balneologinis, purvo ir klimatoterapinis kurortas. Druskininkai yra toje vietoje, kur pereinamoji juosta skyrė jūrą nuo sausumos, todėl čia kaupėsi druskos, kurios vėliau atsidūrė giliai žemėje. Šiomis dienomis pro šiuos druskų klodus į paviršių trykšta mineralinio vandens versmės.

Orai Druskininkuose

Piečiausiame šalies kurorte metinė oro temperatūra yra 6,9 °C. Žiemą vidutinė temperatūra yra apie -3,0 °C, vidutinė pavasario temperatūra yra 6,8 °C. Pavasaris į šį Lietuvos miestą ateina pirmiausiai. Vasaros Druskininkuose būna taip pat šiltos, vidutinė vasaros oro temperatūra siekia 16,9 °C, o rudens vidutinė oro temperatūra yra labai panaši į pavasario – apie 6,9 °C.

Orai Druskininkuose

Vidutinis metinis kritulių kiekis Druskininkų kurorte siekia 702 mm. Lyginant su kitais šalies kurortais, Druskininkuose vasarą iškrenta daugiausiai kritulių – vidutiniškai 254 mm. Tačiau rudenį yra atvirkščiai, lyginant su kitais Lietuvos kurortais, čia iškrenta mažiausiai kritulių, vidutiniškai 159 mm, o žiemą vidutiniškai iškrenta 138 mm kritulių.

Kada palankaiusias oras atostogoms Druskininkuose?

Turistams, orai Druskininkuose yra palankiausi liepos-rugpjūčio mėnesiais. Būtent šie mėnesiai pasižymi aukščiausia maksimalia dienos oro temperatūra, dideliu saulėtų valandų skaičiumi bei silpnais vėjais.

Orai Druskininkuose

Tačiau nereikėtų nuvertinti ir gegužės – birželio mėnesių, kadangi šiuo laikotarpiu taip pat būna labai šilta, ir saulėta, bet dažnai birželio mėnesis būna lietingas, tad visgi liepa-rugpjūtis yra palankesni mėnesiai turistams.